+90 5357132521
info@darmanas.com

SCIO / EDUCTOR ve Stress Unsurları

GERÇEK ÖZGÜRLEŞTİRİR...

SCIO / EDUCTOR ve Stres Unsurları 

Beslenme Bozuklukları:
Beslenme yetersizlikleri, hastalık, bozukluklar, zayıf beslenme ya da besin maddelerinin zayıf emilmesinden kaynaklansa da strese neden olduğu bilinmektedir.

Tıbbi Durumlar, Bozukluklar ve Hastalıklar:
Tıbbi koşullar, bozukluklar ve hastalıkların hepsinin teşhiş edilip edilmediği, ister tedavi edilip edilmediği, iyileşme olup olmadığı gibi strese neden olduğu bilinmektedir.

Düşük Benlik Kavramı:
Duygusal nedenlerden dolayı düşük kendilik kavramı; bakteriyel, fungal veya viral enfeksiyonlar; zayıf beslenme; Toksik kimyasallar; hormon dengesizliği; veya diğer yollardan strese neden olduğu bilinmektedir.

Ağır metaller:
Arsenik, cıva ve kurşun içeren ağır metaller, kemik, kemik iliği, beyin, dolaşım sistemi, kulak, göz, safra kesesi, kalp, bağırsak, böbrek, akciğer, karaciğer, lenfatik sistem, hipofiz, pankreas, deri, dalak, boğaz, tiroid, timüs ve diğer fizyolojik sorunlar, böylece strese neden olur.

Baş ağrısı ve migren:
Baş ağrısı ve migrene genellikle stres neden olur, ancak bazı durumlarda biyolojik bir etken vardır, ancak o zaman bile stres biyolojik disfonksiyonun altında yatan sebep ve daha sonra baş ağrısı ve migrenler stresin ana nedenidir.

Genetiği ile oynanmış gıda:
Genetik olarak değiştirilmiş gıdalardan astıma neden olduğu bilinmektedir;dikkat sorunları; denge problemleri; Davranışsal sorunlar; konsantrasyon sorunları; Sindirim problemleri; libido sorunları; hafıza sorunları; metabolik problemler; cinsel ve algı bozuklukları ve işlev bozuklukları.

Hızlı Yiyecekler (Fast Food)
Hızlı yiyecekler ve hidrojene yağlar; Trans yağ; yapay tatlandırıcı ajanlar; yapay tad arttırıcılar; suni renklendirme ajanları; yapay iştah rahatlatıcıları; suni aromatik maddeler; ve yapay koruyucular insan organizması için toksiktir, bu da strese neden olur.

Egzersiz:
Aşırı efor egzersiz veya herhangi bir tür efor ile, strese neden olduğu gösterilmiştir.

Finansal Konular:
Mali sorunlar, borçla ilgili stres ve potansiyel kargaşaya büyük bir yük oluşturuyor, yorucu faturalar, iflas, haciz, iş kaybı, evsiz, vb. gibi unsurlar stresi arttırır.

Duygusal Sorunlar:
Çözülmeyen, çözülmüş veya zaten çözülmüş olsun, tümünün stresin ana nedenleri olduğu kanıtlanmıştır.

Kimyasallar

  • Temizlik maddeleri; mantar öldürücüler; Tarım ilacı; herbisitler; büyüme hormonları; boyalar; ve insan yapımı kimyasalların çoğu.
  • Kimyasal maddeler bağışıklık sistemine saldırır, nefes almayı ve oksijen alımını engeller; vücudun besin maddelerini emme yeteneğini azaltır ve vücut hücrelerinde asidite yükselterek stres yaratır.

Bakteriler ve Virüsler
Bakteriyel ve Viral enfeksiyonlar, bağışıklık sisteminin etkililiğini azaltır, bedensel işlevleri yavaşlatır, besin maddelerinin arzını azaltır ve zihinsel ve bedensel işlevleri azaltır, böylece strese neden olur.

Alerjenler
Alerjenler bedensel işlevleri ve zihinsel enerjiyi azaltarak, uyuşukluğa ve bağışıklık sistemine karşı mücadele ederek stres yaratırlar. Tütün dumanı, aromatik yağlar, otomobil emisyonları, kafein, kahve, öfke, lateks, polen, duman, toksik kimyasal bu tarz alerjenler stresi tetikler.

Dehidrasyon

  • Su alımı eksikliği sebebiyle; aşırı terleme; ishal; aşırı idrara çıkma; çok fazla kahve ya da gazlı alkolsüz içecekler içmek; ya da çok fazla abur cubur yeme.
  • Dehidrasyon vücudun hücresel düzeyde besin maddelerini ve oksijeni absorbe etmesini ve dolayısıyla strese neden olmasını engelleyecektir.

Diğer Stresörler:
İlişki sorunları, mantar ve mantar enfeksiyonları, ışınlama, uyku eksikliği, mikrodalga radyasyon, aşırı çalışma, ağrı, parazitler, sevilen bir kişinin kaybı, reçeteli ilaçlar, psikolojik durumlar, hastalıklar veya bozukluklar; vb.

  • Vücudun, doğru koşullar altında kendi kendini iyileştirme yeteneği olduğunu biliyoruz. SCIO / EDUCTOR stres azaltma ve gevşetme yoluyla sağlıklı olmanın önündeki engelleri kaldırmada rol oynar; bunu da, vücuttaki ve elektrik alanındaki özel stres faktörlerini algılayarak yapar. Teşhis ve tedavinin yerine kullanılan bir terapi yöntemi değildir. Tüm hastalıklarınız için önce lütfen gerekli alan tıp doktorlarına giderek tedavinizi sürdürünüz.