+90 5357132521
info@darmanas.com

Ekibimiz

GERÇEK ÖZGÜRLEŞTİRİR...

ekip_yaprakhisimYaprak HISIM

Mimar Sinan Üniversitesi GSF Yüksek Lisans eğitimini tamamladıktan sonra iki yıl İtalya’da sanatsal ve gelişimsel araştırmalarda bulundu. Sanatsal üretiminin yanı sıra sanat eğitimi hizmetine de yöneldi.

Bu süreç içinde Kadir Has Üniversitesinde Akredite Profesyonel Yaşam Koçluğu eğitimlerini tamamladı. Moskova Sky Zone Akademi Kuantum Terapi eğitimleri, Nefes terapisi , NLP eğitimlerini aldı. Semboller ve Arketipler üzerinde araştırmalarda bulundu.

2011 yılında bireysel ve grup çalışmalarıyla kendi Konstelasyon deneyimlerini yaşayarak 2012 yılında “Aile, Travma ve Niyet Konstelasyonları” eğitimine katılarak, sonrasında UKDEM Konstelasyon Kolaylaştırıcısı oldu.Organizasyonel Sistemik Konstelasyonlar, Sistemik Koçluk ve Yönetim eğitimini Cecilio Fernandez Regojo’dan“Kendiniz Olabilme: Travmadan Sağlıklı Otonomiye Geçiş’’ , ve “Sevgi, Bütünlük ve Travma” konulu eğitimleri Vivian Broughton ‘dan“Somatik Görselleme” eğitimini Dr. Jane Peterson’dan,“Kimlik ve Özdeşleşme” ve “Sağlıklı otonomi ve Bütünleşme” eğitimlerini Prof.Franz Ruppert’ ten aldı.

Halen, bu alanda gerçekleşen yurtiçi ve yurtdışı eğitim ve gelişmeleri takip etmektedir.

Kişisel semboller üzerine çalışmalar yaptı ve sisteme yönelik çalışmalarında kullanmak üzere KENDİ KONSTELASYON KARTLARI ve HEYKELCİKLERİNİ TASARLADI.

2014 yılında DARMANAS KONSTELASYON ve TASARIM ı kurarak, alanında Türkiye’de bir ilk olan KONSTELASYON İMLEÇ KARTLARI nın patentini alarak hizmete sundu.

Birlik kavramını irdeleyen ve bu kavramdan yola çıkarak Kutsal geometri, sanat ve sistemik bakış açısını birleştirerek  ” kendi kendine yardım edebilme” sanatının anahtarlarını içeren SPİRAL BAKIŞ ve GELİŞİM EĞİTİMİ ni tasarlayıp hizmete sundu.

ISCA ( Internatıonal Sistemic Constellatıon Associacion ) Üyesidir.

Darmanas Konstelasyon ‘da Bireysel ve Grup çalışmalarına devam ederken, yurtiçi ve yurtdışında alanında yetkin diğer meslektaşları ile birlikte de diğer kişisel gelişim eğitimlerini sunmaya devam etmektedir.

Halen, bu alanda gerçekleşen yurtiçi ve yurtdışı eğitim ve gelişmeleri takip etmektedir.

 

 

ekip_erimhisimErim HISIM

 Ankara doğumlu olan Hısım, Hacettepe Üniversitesi İstatistik lisans ve İstanbul Ticaret Üniversitesi Psikoloji Yüksek lisans dereceleri sahibidir.

Başbakanlık bünyesinde başladığı iş yaşamına araştırma sektöründe devam etmiş ve çeşitli kuruluşlarda İK yönetimi ve benzeri pozisyonlarda görevler üstlenmiştir.

Araştırmacılar derneğinin kuruluş çalışmalarında yer almış, İstatistikçiler derneğinde üç dönem başkanlık üstlenmiş, Türkiye Genç İşadamları derneğinde yönetimde yer almıştır. Halen PERYÖN üyesidir.

Akademik çalışmalarına, öğretim görevlisi olarak yer aldığı Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesinde (MSGSÜ) ve Bahçeşehir Üniversitesinde (BAU) lisans ve yüksek lisans programlarında devam etmektedir.

Halen verdiği dersler arasında; İnsan Kaynakları Yönetimi, Değişim Yönetimi, Performans Yönetimi, Kariyer Yönetimi, Halkla İlişkiler, İletişim, Örgütsel Davranış, Sunum Teknikleri, Yönetim Becerileri, Satış Teknikleri, Müzakere Becerileri, Stratejik Yönetim, Takımdaşlık, İnovasyon, Kriz Yönetimi, Motivasyon, Mülakat Teknikleri ve Liderlik gibi dersler vardır.

Birçok kuruluşa eğitmen ve yönetim danışmanı olarak ve yüzlerce bireye de psikolojik danışman, Koç Mentor ve İş Menajeri olarak destek olmaktadır. Bugüne kadar on binlerce kişiye ve yüzlerce kuruma eğitim vermiştir. 62 den tavşan yapmak dışında bulaşmadığı iş yok gibidir. 62

Başta Anadolu’dakiler olmak üzere tüm Türkiye’deki Üniversiteleri yıl boyunca taramakta ve çeşitli konularda seminer ve konferanslar vermektedir. (Nool’cek Benim Geleceğim, Nassı Ossun Benim Sivim, Yolculuk Nire Hemşerim, Dönelim Fabrika Ayarlarımıza…)

Takımdaşlık Analizi ve İK Yönetiminde Uygulamalar, Tersten Bakmak kitaplarının yazarı olan HISIM ayrıca birçok yayımlanmış makaleye ve çeşitli bilimsel kongrelerde sunulmuş tebliğlere imza atmıştır. Ayrıca KEFE Analizi, KEYS Kişilik Envanteri ve Kariyer Tamamlama Testlerinin hayata geçmesini de sağlamıştır.

Dünyada sıfır yaşından itibaren kariyer planlaması yapılan ilk ve tek proje çocuk babasıdır.

 

ekip_arzubukeArzu BÜKE

İstanbul doğumlu olan Arzu BÜKE, Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Lisans ve Yüksek lisans dereceleri sahibidir. Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Bilimlerinde araştırma görevlisi olarak başladığı iş yaşamına, ilkokul, ortaokul ve liselerde rehber öğretmen olarak devam etmiş; anaokulu ve özel eğitim-rehabilitasyon merkezlerinde sorumlu müdür görevini üstlenmiştir.

Akademik çalışmalarına, öğretim görevlisi olarak İstanbul Aydın Üniversitesi ve Kavram Meslek Yüksekokulu’ndan sonra, Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Program Başkanı görevinde devam etmektedir.

Halen verdiği dersler arasında; Çocuk Gelişimi, Özel Eğitim, Çocukla İletişim, Sınıf Yönetimi, Davranış Analizi, Davranış Bilimleri, Okul Öncesinde Fen ve Matematik Eğitimi, Çocuk Psikolojisi ve Ruh Sağlığı, Özel Eğitim Uygulaması, Bitirme Projesi, Liderlik ve Girişimcilik gibi dersler vardır.

İş hayatında bir çok seminer ve eğitimler hazırlamış olup, Okul Öncesi Zirvesi seminerleri çerçevesinde, özellikle “Çocukla İletişim” konularında seminerler vermeye devam etmektedir. Şimdiye kadar bir çok dergi ve internet sitesinde yazıları yayınlamış, ayrıca yayımlanmış makaleleri ve çeşitli kongrelerde sunulmuş bildirileri vardır.

Anaokul ve özel eğitime gereksinimli bireylere yönelik öğretmen yetiştiren BÜKE, özellikle çocukların kişilik tasarımlarını ve pozitif disiplin ve iletişim yöntemlerini içeren, velilere yönelik farkındalık ve değişim programları hazırlamaktadır.

 

Nermin BULUT

Adana da dünyaya geldim. Mütevazi bir ailenin üç çocuğundan en büyüğüyüm. Dumlupınar Üniversitesinden mezun olduktan sonra,  bölümüm öğretmenlik olmamasına rağmen kendimi vekaleten öğretmenlik yaparken buldum ;  deneyimlediğim en güzel duygulardan biriydi.

Öğretmek ve şifa için dokunmak her daim varlığımın derin iki parçası idi.

Babaannem bana hep şöyle söylerdi; “kızım senin elin şifalı”.

“Bu ne demek babaanne?” derdim. “ Zamanı gelince anlarsın” diyordu.

Tesadüflere pek inanmayan birisi olarak ben, bir gün arkadaşımla sohbet ederken “şifa için dokunmayı”, aslında MASAJı, pek ala  mesleğe  dönüştürebileceğimi fark ettim.

On iki yıl İskenderun’da yaşadıktan sonra İstanbul’a geldim.

Yapmayı hedeflediğim iş çok ciddi eğitim gerektiriyordu çünkü malzemesi İNSAN dı.

Yaklaşık bir yıl, temel masaj eğitimlerini alarak  medikal masaj konusunda eğitimleri de  tamamladım. Tabii, konuya derinlemesine daldıkça ,bilgiyi özümsedikçe daha da öğrenmek gerektiğini fark ederek Refleksoloji eğitimlerine katıldım.

Igor Ivanenko ‘dan Osteopati eğitimlerimi aldım.

Masajın sadece rahatlatıcı etkisi dışında travma çözücü ve bedende saklı blokajları  çözücü etkilerini gördüm. Daha odaklı ve faydalı olabilmek, TRAVMA ve BLOKAJları  fark edip doğru müdahale edebilmek için Bioenerji  ve sonrasında  Spiral Gelişim Eğitimlerini Tamamladım.  Bu arada hem çalışmaya başladım hem de değişik konularda eğitimlere devam ediyordum.

Çok güzel insanlarla tanıştım. İnsanların sağlığına iyi anlamda dokunmak beni  mutlu ediyor.

Danışan olarak yeni tanıştığım  İnsanlarla zaman içinde kopmaz bağlar kurduk.

Masaj sağlıktır.

En etkili masaj şüphesiz elle uygulanan masajdır. Günümüzde bu alanda kullanılan çeşitli mekanik masaj cihazları olsa da hiçbir mekanik alet elle yapılan, dokunma ile gelen şifanın yerini tutamaz ancak yardımcı olur diye düşünüyorum.

İnsan sağlığını doğrudan etkileyen MASAJ uygulamaları, çok iyi derecede anatomi, fizyoloji, patofizyoloji ve palpasyon becerilerini edinmiş olmayı gerektirir. Eğitimli ellerde müthiş bir iyileştirme potansiyeline sahip olan MASAJ, bilgisiz ve deneyimsiz ellerde ise insan sağlığına zarar veren bir araca dönüşebilir.

Bu bilinçle çıktığım yolda , daha iyi hizmet ve daha odaklı şifa verebilmek adına , gerek Kişisel Gelişim Eğitimleri gerekse farklı MASAJ teknikleri  olsun halen öğreniyorum ve yolun sonuna dek öğrenmeye devam edeceğim.

Kısacası bu yolculuk hala devam ediyor ve ben mesleğimi çok seviyorum.

Diyorum ki ;

BİZLER BİRBİRİMİZ İÇİN VARIZ.

BİZLER BİR DÖNGÜ İÇERİSİNDE SPİRAL OLARAK İLERLİYORUZ . BU YOLDA BİRLİKTE SAĞLIKLA YÜRÜMEK AYRICALIK DEĞİL,  EN DOĞAL HAKKIMIZ.

Sağlıklı yaşamlar dilerim

Masaj Terapi Uzmanı

Nermin BULUT