+90 5357132521
info@darmanas.com

Ruhsal ve Bedensel İyileşmede Sihirli Dokunuşlar 26 Kasım 2017 14:00-16:00

GERÇEK ÖZGÜRLEŞTİRİR...

Ruhsal ve Bedensel İyileşmede Sihirli Dokunuşlar 26 Kasım 2017 14:00-16:00

Günümüz çalışma temposunun yoğunluğu sebebiyle, çoğumuz masa başı işlerinden kalkmaya zaman bulamıyor ve kimi zaman saatlerce trafiğe takılıyor. Eve geldiğimizde ise başımızı teknolojik aletlerimize gömüyor ya da yine oturduğumuz yerden televizyon seyrediyoruz.

Işte bu saatlerce hareketsiz kalarak yaptığımız eylemsizlik vücudumuzda kronik ağrıların oluşmasına ve kendimizi her gün oldukça yorgun ve bitkin hissetmemize sebep olduğu gibi, yaşam kalitemizi de düşürüyor.

Yaşadığımız yüzyılın şartlarının getirdiği bu hareketsizliğin vücudumuza verdiği zararı tamamen yok edemesek bile bazı teknikler ile minimum seviyeye indirmemiz ve yaşam kalitemizi tekrardan yükseltmemiz mümkün.

Bu durumla başa çıkabilmemiz için alternatif terapilerin en başında, masaj ritüelleri geliyor. Masaj, binlerce yıldır tıbbi anlamda kullanılan hem zihnen hem de fiziken rahatlamamızı sağlayan en önemli terapi yöntemlerinden biri. 
ÜCRETSİZ OLARAK GERÇEKLEŞECEK Bu etkinliğimizde, MASAJ ve DOĞRU KULLANIMI konusunda hem bilgilenecek hem de KENDİNİZE UYGULAYABİLECEĞİNİZ KÜÇÜK TEKNİKLER ÖĞRENEREK, EĞLENEREK RAHATLAYACAKSINIZ . 
Konu başlıkları:
* MASAJ NEDİR? 
* DÜZENLİ MASAJ YAPTIRMANIN FAYDALARI NELERDİR? 
* MASAJIN PSİKOLOJİK FAYDALARI…
* KALİTELİ BİR UYKUNUN SIRRI MASAJDA 
* BAŞ AĞRILARINI HAFİFLETMEK İÇİN KENDİ KENDİMİZE NELER UYGULAYABİLİRİZ ? 
* AYAKLARIMIZA VE KULAKLARIMIZA SİHİRLİ DOKUNUŞLAR… 
*YÜZ MASAJI DEYİP GEÇMEYİN.. BEŞ DAKİKALIK BİR UYGULAMA İLE NELER OLACAĞINI HEP BİRLİKTE GÖRELİM

Ruhsal ve Bedensel sağlığınıza olumlu yönde katkı sağlayacak 
olan BU ETKİNLİĞİMİZDE SİZLERİ ARAMIZDA GÖRMEKTEN MUTLULUK DUYARIZ.. 

BU ETKİNİĞİMİZE GELİRKEN RAHAT KIYAFETLER TERCİH EDİN VE YANINIZDA EN ÇOK SEVDİĞİNİZ NEMLENDİRİCİ BİR KREM GETİRMEYİ UNUTMAYIN. 

ÜCRETSİZ Toplantı olduğundan LÜTFEN isminizi ve iletişim numaranızı info@darmanas.com adresine mail atarak KAYIT ONAYI ALIN. 
KAYIT YAPTIRMADAN (SON DAKİKADA) GELEN ARKADAŞLARI MAALESEF ETKİNLİĞE KABUL EDEMEYECEĞİZ.

EĞİTMEN: NERMİN BULUT
YER : Darmanas Konstelasyon
TARİH: 26 Kasım Pazar
SAAT: 14.00 – 16.00
————————————————————————————–
NERMİN BULUT:
Adana da dünyaya geldim. Mütevazi bir ailenin üç çocuğundan en büyüğüyüm. Dumlupınar Üniversitesinden mezun olduktan sonra, bölümüm öğretmenlik olmamasına rağmen kendimi vekaleten öğretmenlik yaparken buldum ; deneyimlediğim en güzel duygulardan biriydi.
Öğretmek ve şifa için dokunmak her daim varlığımın derin iki parçası idi.
Babaannem bana hep şöyle söylerdi; “kızım senin elin şifalı”.
“Bu ne demek babaanne?” derdim. “ Zamanı gelince anlarsın” diyordu. 
Tesadüflere pek inanmayan birisi olarak ben, bir gün arkadaşımla sohbet ederken “şifa için dokunmayı”, aslında MASAJı , pek ala mesleğe dönüştürebileceğimi fark ettim.
On iki yıl İskenderun’da yaşadıktan sonra İstanbul’a geldim.
Yapmayı hedeflediğim iş çok ciddi eğitim gerektiriyordu çünkü malzemesi İNSAN dı.
Yaklaşık bir yıl, temel masaj eğitimlerini alarak medikal masaj konusunda eğitimleri de tamamladım. Tabii, konuya derinlemesine daldıkça ,bilgiyi özümsedikçe daha da öğrenmek gerektiğini fark ederek Refleksoloji eğitimlerine katıldım. 
Igor Ivanenko ‘dan Osteopati eğitimlerimi aldım.
Masajın sadece rahatlatıcı etkisi dışında travma çözücü ve bedende saklı blokajları çözücü etkilerini gördüm. Daha odaklı ve faydalı olabilmek, TRAVMA ve BLOKAJları fark edip doğru müdahale edebilmek için Bioenerji ve sonrasında Spiral Gelişim Eğitimlerini Tamamladım. Bu arada hem çalışmaya başladım hem de değişik konularda eğitimlere devam ediyordum. 
Çok güzel insanlarla tanıştım. İnsanların sağlığına iyi anlamda dokunmak beni mutlu ediyor.
Danışan olarak yeni tanıştığım İnsanlarla zaman içinde kopmaz bağlar kurduk. 

Masaj sağlıktır. 
En etkili masaj şüphesiz elle uygulanan masajdır. Günümüzde bu alanda kullanılan çeşitli mekanik masaj cihazları olsa da hiçbir mekanik alet elle yapılan, dokunma ile gelen şifanın yerini tutamaz ancak yardımcı olur diye düşünüyorum.
İnsan sağlığını doğrudan etkileyen MASAJ uygulamaları, çok iyi derecede anatomi, fizyoloji, patofizyoloji ve palpasyon becerilerini edinmiş olmayı gerektirir. Eğitimli ellerde müthiş bir iyileştirme potansiyeline sahip olan MASAJ, bilgisiz ve deneyimsiz ellerde ise insan sağlığına zarar veren bir araca dönüşebilir. 
Bu bilinçle çıktığım yolda , daha iyi hizmet ve daha odaklı şifa verebilmek adına , gerek Kişisel Gelişim Eğitimleri gerekse farklı MASAJ teknikleri olsun halen öğreniyorum ve yolun sonuna dek öğrenmeye devam edeceğim.
Kısacası bu yolculuk hala devam ediyor ve ben mesleğimi çok seviyorum. 
Diyorum ki ;
BİZLER BİRBİRİMİZ İÇİN VARIZ. 
BİZLER BİR DÖNGÜ İÇERİSİNDE SPİRAL OLARAK İLERLİYORUZ . BU YOLDA BİRLİKTE SAĞLIKLA YÜRÜMEK AYRICALIK DEĞİL, EN DOĞAL HAKKIMIZ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir