Hakkımızda

GERÇEK ÖZGÜRLEŞTİRİR.

Yaprak Hısım

 

Mimar Sinan Üniversitesi GSF Yüksek Lisans eğitimini tamamladıktan sonra iki yıl İtalya’da sanatsal ve gelişimsel araştırmalarda bulundu. Sanatsal üretiminin yanı sıra sanat eğitimi hizmetine de yöneldi.

Bu süreç içinde Kadir Has Üniversitesinde Akredite Profesyonel Yaşam Koçluğu eğitimlerini tamamladı. Moskova Sky Zone Akademi Kuantum Terapi eğitimleri, Nefes terapisi , NLP eğitimlerini aldı. Semboller ve Arketipler üzerinde araştırmalarda bulundu.

2011 yılında bireysel ve grup çalışmalarıyla kendi Konstelasyon deneyimlerini yaşayarak 2012 yılında “Aile, Travma ve Niyet Konstelasyonları” eğitimine katılarak, sonrasında UKDEM Konstelasyon Kolaylaştırıcısı oldu.Organizasyonel Sistemik Konstelasyonlar, Sistemik Koçluk ve Yönetim eğitimini Cecilio Fernandez Regojo’dan“Kendiniz Olabilme: Travmadan Sağlıklı Otonomiye Geçiş’’ , ve “Sevgi, Bütünlük ve Travma” konulu eğitimleri Vivian Broughton ‘dan“Somatik Görselleme” eğitimini Dr. Jane Peterson’dan,“Kimlik ve Özdeşleşme” ve “Sağlıklı otonomi ve Bütünleşme” eğitimlerini Prof.Franz Ruppert’ ten aldı.

Halen, bu alanda gerçekleşen yurtiçi ve yurtdışı eğitim ve gelişmeleri takip etmektedir.

Kişisel semboller üzerine çalışmalar yaptı ve sisteme yönelik çalışmalarında kullanmak üzere KENDİ KONSTELASYON KARTLARI ve HEYKELCİKLERİNİ TASARLADI.

2014 yılında DARMANAS KONSTELASYON ve TASARIM ı kurarak, alanında Türkiye’de bir ilk olan KONSTELASYON İMLEÇ KARTLARI nın patentini alarak hizmete sundu.

Birlik kavramını irdeleyen ve bu kavramdan yola çıkarak Kutsal geometri, sanat ve sistemik bakış açısını birleştirerek  ” kendi kendine yardım edebilme” sanatının anahtarlarını içeren SİSTEMİK SPİRAL BAKIŞ ve GELİŞİM EĞİTİMLERİ ni tasarlayıp hizmete sundu.

ISCA ( Internatıonal Sistemic Constellatıon Associacion ) Üyesidir.

Darmanas Konstelasyon ‘da Bireysel ve Grup çalışmalarına devam ederken, yurtiçi ve yurtdışında alanında yetkin diğer meslektaşları ile birlikte de diğer kişisel gelişim eğitimlerini sunmaya devam etmektedir.

İlk mezunlarını 2016 yılında veren SİSTEMİK SPİRAL BAKIŞ ve GELİŞİM EĞİTİMLERİ halen kişisel gelişim alanında ciddi farkındalık yaratarak, hem DARMANAS bünyesinde hem de farklı merkezlerde uygulanmaya devam ediyor.

Halen, bu alanda gerçekleşen yurtiçi ve yurtdışı eğitim ve gelişmeleri takip etmektedir.